Pevný hák se při magnet fishingu hodí jako pomoc pro zachycení větších a těžších ve vodě nalezených předmětů, které pak z hlubin snáze vytáhnete. Jenže není moc skladný a jeho přenášení příliš bezpečné. Existují však i skládací háky, které jsou menší a bezpečnější pro transport. Jak vypadají, kde je sehnat?

Před časem jsme psali, k čemu se při magnet fishingu používá hák.

K čemu se lovcům pokladů hodí ocelový hák a jak s ním pracovat?

Někdy se stane, že se pod vodou k silnému magnetu pro magnet fishing přicvakne větší či těžší předmět. Ten možná povytáhnete k hladině, ale ven z vody už nejde a z magnetu padá. Může to být například utopená velká dopravní značka nebo popelnice.

V takovém případě můžete použít další silný magnet, kterým nalezený těžký předmět také přicvaknete. Levnějším řešením je ale mít s sebou pevný ocelový hák na magnet fishing. Na laně jej k předmětu spusťte a pokuste se zaháknout.

Pak už jen záleží na vaší síle, hodí se pomocné ruce navíc. I proto je lepší na magnetický lov vyrážet ve více lidech.

Tip: Druhý konec lana, ať už na něm máte přivázaný silný magnet nebo hák, uvažte na břehu ke stromu, zábradlí či něčemu pevnému. Zabráníte tak ztrátě magnetu nebo háku.

Skládací háky na magnetic fishing i do kapsy

Ocelový hák je sice dobrou pomůckou, ale jak už jsme zmiňovali, jeho skladování a přenášení není moc pohodlné, ani bezpečné. Naštěstí existují skládací ocelové háky, které si můžete do výbavy magnetického lovce pořídit. Jak vypadají a kde je sehnat? Pár jsme jich vytipovali.

Skládací ocelový hák používají horolezci, jeskyňáři i jiní vyznavači outdoorových aktivit nebo venkovních her. Hodit se rovněž může pokrývačům, výškovým natěračům a údržbářům.

V Česku budete skládací hák shánět zřejmě hůře, ale bez problému jej pořídíte na zahraničních e-shopech. Stačí hledat produkt například pod termínem „Steel Survival Folding Grappling Hook“. Skládací háky se dají pořídit na Amazonu i na Aliexpressu.

Dva základní typy skládacích háků

Všichni prodejci nabízejí v podstatě to samé – dva základní typy skládacích háků.

1) Kapesní skládací hák / háček pro lovce pokladů

Menší skládací hák na magnet fishing.
Menší skládací hák na magnet fishing.

Ocelový hák z nerezi se skládá ze třech součástí, které sestavíte do sebe. Obsahuje skládací mechanismus se čtyřmi šrouby či nýty, v nichž se jednotlivé díly pohybují. Po rozložení stačí do háku vsunout zbývající jeden díl a zajistit přiloženou gumičkou. Lano nebo karabinu můžete připevnit k ocelovému kroužku.

Menší skládací hák na magnet fishing po složení.
Menší skládací hák na magnet fishing po složení.

Po opětovné demontáži zbydou zase tři díly, hák je po složení plochý. Sestavený hák má rozměry cca 14 × 9 cm. Po složení se vám vejde i do kapsy. U různých prodejců jej seženete v ceně od 10 dolarů. Trošku bytelnější provedení s nosností 300 kg je k mání na Amazonu asi za 20 dolarů.

2) Větší skládací hák na magnet fishing Quadpalm

Pokud hledáte větší a ještě pevnější hák, možná vám bude vyhovovat druhá verze. Ve složeném stavu měří přibližně 21 × 7 cm. Každý z trnů, který hák obsahuje, má délku přibližně 10 cm. Na Amazonu za něj zaplatíte okolo 40 dolarů, na asijských e-shopech za méně bytelné provedení i polovinu.

Větší vysunovací hák na magnet fishing ve složeném stavu.
Větší vysunovací hák na magnet fishing ve složeném stavu.

Tento hák není třeba sestavovat manuálně, stačí pootočit nosnou tyčí a trny vysunout. Nosnost většího skládacího háku je 500 kg.

Větší vysunovací hák na magnet fishing připravený na lov pokladů.
Větší vysunovací hák na magnet fishing připravený na lov pokladů.

Máte tip na nějaký jiný skládací hák pro lovce pokladů? Dejte nám vědět e-mailem na media@unimagnet.cz.

Zdroj fotografií: Amazon.com