Jaké způsoby hledání pokladů silným magnetem existují? Vyzkoušejte při magnet fishingu spouštění magnetu dolů z jednoho místa, vhazování do oblouku nebo tažení podél břehu.

Jaký je princip magnetického rybolovu? Fishing magnet přivážete pomocí pevného uzlu ke speciálnímu lanu. Magnet na laně spustíte do vody, vytáhnete a opakujete tak dlouho, dokud se k magnetu nepřichytí nějaký feromagnetický předmět.

Způsobů, jak magnetem lovit poklady, je několik. Tady jsou 4 nejznámější:

1) Magnet spustíte ke dnu a vytáhnete

Magnet fishing.
Magnet fishing.

Tento způsob je vhodný při lovení feromagnetických pokladů ze studny nebo z vyvýšeného místa, například z mostu, mola, hráze, nábřeží nebo studny. Při magnet fishingu z vysokého místa doporučujeme uvázat druhý konec lana k zábradlí nebo jinému pevně zabudovanému prvku. Kdyby vám lano z ruky vyklouzlo, zmizelo by i s magnetem ve vodních hlubinách. Rovněž dejte pozor, aby se magnet nepřicvakl ke konstrukci mostu nebo kovovému žebříku uvnitř studny. Potom by šel jen těžko odtrhnout.

Z bezpečnostních důvodu lano nikdy nepřivazujte ke svému tělu.

2) Magnet spustíte do vody, táhnete podél břehu, vytáhnete

Magnetický rybolov.
Magnetický rybolov na břehu rybníka.

Technika tažení je ideální pro magnetický rybolov u potoka nebo řeky. Magnet vhoďte do vody a jděte pomalu podél břehu. Za lano občas zatáhněte a zkontrolujte, zda se k magnetu přichytily kovové předměty z oceli nebo železa.

3) Magnet vhodíte dál od břehu, táhnete, vytáhnete

Magnetický lov pod mostem.
Magnetický lov pod mostem.

Tento způsob využijete pro magnet fishing ve velkých a klidných vodních plochách – u rybníka a jezera. Jak na to? V jedné ruce mějte lano smotané do volnějších velkých ok. V druhé ruce držte magnet přivázaný k lanu. Magnet vhoďte do vody a přitom lano ve druhé ruce uvolněte. Fishing magnet na laně pomalu přitahujte k sobě a vytáhněte. Postup opakujte tak, že budete magnet vhazovat například po oblouku zleva doprava. Třeba pak z vody vytáhnete nějaký poklad.

4) Magnet připevníte k tyči

Magnet fishing s tyčí.

Technika lovu s magnetem na tyči se hodí pro hledání menších předmětů v mělkých vodách, kde bývá nepořádek či kořeny stromů, o které by se mohl zaseknout. Fishing magnet připevněte ke kovové tyči nebo k teleskopické tyči z odolného plastu, kterou opakovaně ponořujte do vody a zpět. S tyčí se lépe dostanete do míst, kde bývá bahno, popadané větve, kořeny stromů – všude tam, kde by se magnet na laně mohl o něco ve vodě zaháknout a zamotat.

Návod, jak si takovou tyč na magnetický lov vyrobit, najdete v článku.

Inspirujte se dalšími tipy pro magnetic fishing na blogu Magnetik.cz.