Magnetic fishing je skvělý způsob, jak se zabavit, čistit vodní toky a možná i najít něco cenného. Magnety na magnet fishing jsou však zároveň univerzálním nástrojem, který lze použít i k jiným účelům. Představíme vám několik kreativních a užitečných využití extra silných neodymových magnetů.

1) Čištění kovového odpadu

Magnety na magnet fishing jsou ideální pro čištění kovového odpadu ze železa, oceli z vodních ploch, kašen, hlubokých šachet. Mohou přitahovat různé kovové předměty, včetně euromincí, šroubů, hřebíků, kovových lan a dokonce i starých zbraní.

K čištění ploch a prostor od kovového odpadu se hodí i magnet pro lovce pokladů:

  1. Vyberte místo, kde je či může být kovový odpad ze železa, niklu, oceli, například starou studnu.
  2. Připevněte magnet na pevné lano.
  3. Spusťte magnet do vody nebo do hlubiny až na dno.
  4. Vytáhněte magnet nahoru.
  5. Zkontrolujte, zda se na magnet přicvakly nějaké kovové předměty a odstraňte je.
  6. Opakujte postup, teď spusťte magnet dolů o kousek vedle.

Pozor, magnet se může přicvaknout i ke kovové konstrukci, žebříku, trubkám. Aby se jej podařilo odtrhnout, používejte pevné lano na magnet fishing a vhodný uzel pro uvázání magnetu.

2) Hledání ztracených kovových předmětů na zemi

Magnety na magnet fishing lze použít i k hledání kovových předmětů, které se někomu ztratily, například klíče v trávě. Opět přivažte magnet na lano a táhněte jej po zemi. Funguje to jako magnetické hrábě. Pozor, fishing magnety jsou velice silné.

Magnet v trávě poslouží i jako magnetické hrábě, když třeba ztratíte klíče
Magnet v trávě poslouží i jako magnetické hrábě, když třeba ztratíte klíče.

3) Výroba magnetického držáku těžšího nářadí

Magnet pro lovce pokladů se hodí také k výrobě magnetických držáků, které udrží i těžší ocelové nářadí nebo předměty. Stačí z magnetu odšroubovat nosné oko a přišroubovat jej k nosné konstrukci nebo ke stěně do pevné hmoždinky.

4) Držák brány

Silné magnety na magnet fishing udrží uzavřenou nebo otevřenou také rozměrnou bránu či vrata, aby se vám při větru nezavřela a nepoškodila projíždějící automobil. 

Přišroubujte magnety na vhodné místo, například na zeď domu nebo dorazový sloup. Avšak pozor, neodymové magnety jsou poměrně křehké. Po velkém nárazu mohou prasknout, byť jsou magnety na fishing v odolném ocelovém pouzdře.

5) Hledač konstrukcí, držák šroubků

Hledání ocelových profilů ve stěně pomocí silného magnetu
Hledání ocelových profilů ve stěně pomocí silného magnetu.

Potřebujete najít nosnou ocelovou konstrukci, která je ukrytá pod omítkou, dřevěným obkladem nebo za sádrokartonem? Bude se hodit silný magnet. Díky síle magnetu se vám podaří kovové nosníky ve stěně najít.

Toho využívají i někteří sádrokartonáři. K fishing magnetu mají přišroubovaný dřevěný hranolek a na jeho druhé straně druhý, menší magnet, který slouží jako držák šroubků. První, extra silný magnet se přicvakne ke kovovému profilu i přes desku sádrokartonu a obkládání je pak zase trochu snazší.

6) Držák lampy na lodi

Když jsou větší vlny, slabší magnet může z lodi odpadnout. Extra silný magnet na magnet fishing se na ní pevně udrží a zároveň podrží například mobilní poziční lampu, maják nebo jiné vybavení lodi.

Extra silný neodymový magnet udrží lodní lampu i ve velkých vlnách
Extra silný neodymový magnet udrží lodní lampu i ve velkých vlnách.

7) Pomůcka při vrtání do trupu lodi

Většinou není moc žádoucí dělat do trupu lodi otvory, ale někdy to možná potřebujete, třeba k následnému připevnění čidel nebo kamery. Jak se ale zvenku trefit na místo, které máte označené zevnitř trupu lodi?

Použijte silný magnet, přiložte jej zevnitř na vybrané místo. Potom zvenku například pokusně přikládejte ocelovou lžičku. V místě, kde se přicvakne ke trupu, můžete opatrně přisypat pár ocelových, železných špon. Jak na ně působí magnetická síla magnetu, vytvoří kružnici. V jejím středu se nachází střed magnetu na druhé straně trupu lodi. Označíte tužkou, sejměte magnet i piliny a můžete vrtat.

Fishing magnet
Fishing magnet.

9) Připevnění sloupků

Upevňování dřevěných sloupků, které potřebujete umístit jen někdy, může být výzvou, zejména na nestabilním terénu. Když silný magnetický kotouč, například magnet na magnet fishing, zabudujete do podlahy, stačí pak na spodní stranu sloupku přišroubovat kus silného ocelového plechu. Pokud pak potřebujete sloupky umístit, prostě jen přicvaknete k silnému magnetu zabudovanému v podlaze. Hotovo.

Fishing magnety nejen na fishing

Magnety na magnet fishing jsou univerzální a nemusí sloužit jen na hledání pokladů ve vodních hlubinách. Hodí se i na vyrobení držáků a další účely, které jsme popsali v článku. Napadá vás jiné využití? Napište nám na media@unimagnet.cz Nejlepší tipy publikujeme.Sledujte další zajímavosti ze světa hledačů pokladů – magnet fishingu.