Baví vás magnet fishing, ale došly vám nápady, kam na lov s magnetem vyrazit? Zjistěte, ve kterých lokalitách je možné najít zajímavé nálezy. Inspirujte se šesti tipy, kde magnetické rybaření vyzkoušet.

Z pátého dílu o magnetickém rybaření znáte, jaký způsob je nejlepší pro lovení pokladů z hlubin.

Jak s hledáním vhodné lokality začít

Nejprve si vyhlídněte nějakou vodní plochu – potok, rybník, řeku, jezero, vodní nádrž, přehradu či kanál. Potom udělejte malý průzkum a zjistěte, zda by mohly být pod hladinou ukryté nějaké kovové předměty. Lokalitu buď prozkoumejte osobně nebo najděte na internetu informace, případně historické události, které by k nálezu kovových pokladů nasvědčovaly.

Mnoho kovových předmětů najdete v městských vodních plochách a na místech navštěvovaných lidmi. Avšak i v krajině a odlehlých lokalitách můžete najít zajímavé nálezy. Pokud objevíte starou studnu, určitě tam magnet fishing vyzkoušejte.

Tip: Chcete-li zvýšit šanci na nalezení kovového pokladu, hledejte místa s bohatou historií, třeba tam, kde se kdysi odehrály bitvy.

6 tipů, kam vyrazit na magnetic fishing

1) Městské potoky a vodní kanály

Magnetický lov v řece.

V některých městech najdete vodní kanály, které dříve sloužily k dopravě zboží. Během tehdejší přepravy možná do vody napadala spousta předmětů. V dnešní době se v takových oblastech lidé zbavují nepotřebných věcí, takže šance k nalezení neobvyklých předmětů je zde vysoká.

2) Řeky

Magnetický rybolov v řece.

Stejně jako vodní kanály, i řeky byly stovky let využívány k přepravě zboží. Hlubiny řek s vysokým lodním provozem mohou také ukrývat mnoho ztracených pokladů. Avšak při magnetic fishingu v řekách se silným proudem dávejte pozor.

3) Jezera a rybníky

Magnetický lov v rybníce.

V jezerech a rybnících asi nenajdete tolik nálezů jako v řekách a vodních kanálech, ale i tak stojí za to je zkontrolovat. Rybáři a lidé, kteří u řeky tráví volný čas, tam třeba pár kovových předmětů ztratili. Nejvíce nálezů bývá na břehu, u hráze. Může to být rybářská výstroj, ale i fotoaparát nebo mobilní telefon.

4) Staré studny

Staré vodní studny jsou skvělým místem pro vyzkoušení magnetického rybolovu. Jen dávejte pozor, ať při házení fishing magnetu do studny nespadnete. Je dobré mít s sebou parťáka, který vám s vytažením „pokladu“ pomůže.

5) Moře, přístavy a mola

Až budete trávit dovolenou u moře, vyzkoušejte magnetic fishing i tam. Opravářům lodí nebo majitelům plachetnic během sezóny možná do vody spadnou nějaké předměty. Třeba zde najdete starý kompas.

Mola jsou rovněž vhodnou lokalitou k magnetickému rybaření, zvlášť v turistických oblastech, kde turisté ztrácejí mince, peněženky či hodinky.

Budete-li lovit ve slané vodě, magnet potom opláchněte sladkou vodou a otřete jej. Sůl urychluje korozi.

Magnet pro magnet fishing.

6) Vodní plochy v blízkosti opuštěných průmyslových oblastí

Nedaleko průmyslových objektů se může pod vodou skrývat mnoho pozoruhodných předmětů. Například staré nářadí, stroje a jejich části, které pak můžete prodat sběratelům. Ale cenné starožitnosti je správné odnést do muzea. Vám pak třeba bude náležet nálezné.

Pozor na místní omezení a legislativu země

Před výběrem lokality se ujistěte, zda magnetický rybolov v místě nepodléhá nějakým omezením. Pokud provádíte magnet fishing na veřejně přístupných místech, mělo by to být legální. Vyhněte se však lovení v chráněných oblastech, ochranných pásmech vodního zdroje nebo v národních parcích. Navíc každá země má jiná pravidla.

Pamatujte na to, že pokud je vodní plocha v soukromém vlastnictví, je lepší získat k magnetickému rybolovu povolení. Legislativě se budeme věnovat v příštím díle seriálu.

Příjemné úlovky!

Objevte další zajímavosti o magnet fishingu.