Co se stane, když stěnu natřenou magnetickou barvou přetřete jinou barvou? Nebude vidět. Sice se možná trošku sníží její přídržnost, ale bude stále fungovat. Postup na vytvoření skryté magnetické tabule najdete v článku.

Je možné magnetickou barvu přetřít na jiný odstín? 

Magnetická barva není průhledná, je tmavě šedá až černá. Nevýhodou černé magnetické stěny je, že opticky zmenšuje místnost a pro někoho může působit smutně. Líbí se vám barevné nástěnky? Vytvořte si magnetickou tabuli v barvě, v jaké chcete.

Magnetickou barvu je možné přetřít malířskou barvou v jakémkoliv odstínu. Pamatujte, že po nanesení další vrstvy jinou barvou klesá její magnetický účinek a sníží se přídržnost magnetů, bude ale stále fungovat.

Magnetická nástěnka v pracovně
Magnetická nástěnka v pracovně.

Jak vytvořit skrytou magnetickou tabuli

K výrobě skryté magnetické tabule na zeď budete potřebovat:

Tip: Pokud budete magnetickou barvu přetírat malířskou barvou v odstínu okolní stěny, můžete využít nějaký rámeček, třeba dekorativní rám od obrazu nebo jiný dřevěný rám bez skla. Budete díky tomu znát ohraničení magnetické nástěnky. Rám rovněž zakryje nerovné okraje, jelikož plocha s feromagnetickou vrstvou bude silnější. Okraj magnetické nástěnky můžete také obtáhnout štětcem. Anebo ji naopak nechat skrytou, v podobě okolní výmalby.

Magnetická stěna
Magnetická stěna.

Připraveno? Pusťte se do tvorby.

1) Vyznačte si umístění magnetické nástěnky a po jejím obvodu nalepte malířskou papírovou pásku.

2) Na stěnu aplikujte minimálně 3 vrstvy magnetické barvy, pro případ následného nanášení malířské barvy doporučujeme spíš 4 vrstvy. Každou vrstvu barvy nechte zaschnout podle návodu. Pro podrobný postup se podívejte na 5 kroků, jak snadno vytvořit magnetickou nástěnku.

3) Malířskou barvu nalijte do vaničky a válečkem přemalujte magnetickou barvu. Pokud tmavá magnetická barva prosvítá, postup opakujte a před dalším nánosem nechte malířskou barvu vždy zaschnout.

4) Je-li magnetická barva zcela přetřená a splývá s okolní barvou, chcete-li, vyznačte ohraničení magnetické nástěnky tužkou podle pravítka, po vnitřním obvodu papírové pásky. Pásku pak opatrně sejměte.

5) Pokud máte, nyní připevněte dekorativní rám pomocí speciálního montážního lepidla, které nahrazuje hřebíky a šrouby, například od značky Pattex nebo Den Braven.

Voilá! Nová magnetická tabule je hotová. Teď už stačí připevnit poznámky, fotky, obrázky od dětí a magnetky.

Bílá magnetická nástěnka v dětském pokoji
Bílá magnetická nástěnka v dětském pokoji.

Zkombinujte magnetickou barvu s tabulovou barvou a pište na nástěnku křídami

Přejete si, aby bylo možné na magnetickou nástěnku psát křídami? Přetřete magnetickou barvu tabulovou barvou. Tabulová barva je dostupná v šesti různých odstínech – limetková, červená, růžová, modrá, tmavě zelená, šedá a černá tabulová barva

Magnetická nástěnka popisovatelná křídami
Magnetická nástěnka popisovatelná křídami.

Zhlédněte instruktážní video, jak aplikovat tabulovou barvu

Inspirujte se i dalšími návody na využití magnetů v domácnosti na blogu Magnetik.cz.

Zdroj fotografií: MagPaint