Které ze článků o magnetech v podnikání patřily za poslední rok k nejčtenějším? Podívejte se na 10 nejoblíbenějších, řadíme vzestupně podle čtenosti.

10. Jak si ulehčit podnikání magnetickými páskami a fóliemi také

Magnetické pásky.

Výsuvná křídla dveří sprchového koutu u sebe drží také díky magnetům. Stejně tak zaklapnutý displej notebooku. Mnoho vozidel jezdí s logem firmy vytištěným na magnetické fólii. Během minuty podnikatel promění svůj služební vůz na rodinný a naopak. Poznejte rozsáhlost využití magnetických pásek a fólií v podnikání.

9. Jak protáhnout kabel nebo drát za stěnou? Neodymovým magnetem

Potřebujete vytáhnout kabel za stěnou či příčkou? Protahování kabelů bývá někdy problematické. Hlavně slabé síťové či audio kabely se kroutí a nedrží tvar. Vezměte si na pomoc silné neodymové magnety a dráty za zdí provlékněte snadno a bez vrtání.

8. Axiální, diametrální i jiné – které typy magnetizace existují?

Které typy magnetizace existují a jak se dělí? Co znamená axiální, diametrální či radiální? Vyznejte se ve způsobech magnetování.

7. Návod: Vyrobte si vlastní magnetické míchadlo

Magnetické míchadlo.

Znáte magnetický míchač? Magnetické míchače, používané hlavně v laboratořích i výzkumu, fungují bez ponoření míchací tyče do kapaliny. Vyrobte si vlastní míchadlo z neodymových magnetů. Pro domácí hobby použití je dostačující. Zjistěte, jak funguje a vyzkoušejte návody ve videu.

6. Magnetická síla neodymových magnetů – Který magnet je nejsilnější?

Proč jsou neodymové magnety jedny z nejvíce přitahujících permanentních magnetů na světě? Na čem je jejich magnetická síla závislá? Zjistěte, jak vypadá aktuálně nejsilnější magnet z neodymu i nejsilnější elektromagnet na světě.

5. Která zařízení či předměty může zničit silný neodymový magnet

Silný neodymový magnet působí na hodinky.
Silný neodymový magnet působí na hodinky.

Neodymové magnety mají v dnešní době časté využití. Mohou tyto běžné magnety ovlivnit či dokonce zničit některá běžně užívaná zařízení nebo předměty? Podívejte se, zda a jak silné magnetické pole ovlivní funkčnost mobilního telefonu, náramkových hodinek nebo kardiostimulátoru.

4. Neodymové magnety – nejsilnější magnety světa. Využijte je doma i v podnikání

Co je vlastně neodymový magnet a jaké má vlastnosti? Zjistěte, kde všude se magnety z neodymu používají a jak je můžete využít také. V článku se rovněž dozvíte, jakým způsobem magnety bezpečně spojíte a zase oddělíte.

3. Magnetická barva – Proměňte obyčejnou zeď na magnetickou tabuli

Magnetická barva.
Magnetická barva.

S magnetickou barvou vytvoříte z obyčejné stěny magnetickou tabuli, nástěnku pro kolegy do kanceláře. Jak na to? Magnetická barva obsahuje kovové feromagnetické částečky, díky kterým snadno na zeď přichytíte magnety. Kde všude magnetickou barvu na zeď použít a jak s ní pracovat? Zjistíte v článku.

2. Magnetická vs. kovová, pokovená fólie – Která je pro magnety lepší?

Chcete si vyrobit magnetickou tabuli na zeď, na níž pak přicvaknete pomocí magnetů třeba poznámky, fotky? Nalepte na ni fólii. Ale kterou? Existuje magnetická a kovová neboli pokovená fólie. Každá slouží na něco jiného a dost se to plete. Odhalte, jaký je mezi nimi rozdíl a vyberte si tu správnou.

1. Které materiály přitahují magnety

Silný neodymový magnet.
Silný neodymový magnet.

Které prvky jsou feromagnetické a přitahují je magnety? A proč některé materiály méně? Přečtěte si, co je feromagnetismus a jaký je rozdíl mezi paramagnetickými a diamagnetickými látkami.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.