Které ze článků s tipy na výrobu zlepšováků pro domov, článků s návody na magnetické pokusy nebo článků o magnetických zajímavostech patřily za poslední rok k nejčtenějším? Podívejte se na 11 nejoblíbenějších, řadíme vzestupně podle čtenosti.

11) Návod: Jak složit magnetický hlavolam NeoCube do tvaru koule

NeoCube ve tvaru koule.
NeoCube ve tvaru koule.

Baví vás magnetická stavebnice NeoCube, ale už vám dochází nápady, jaké tvary z ní skládat? Inspirujte se návodem, jak z magnetických kuliček složit kouli.

10) K čemu jsou školní magnety? Udělejte si 5 magnetických pokusů

Pokusy se školními magnety.
Pokusy se školními magnety.

K čemu jsou školní magnety? Jasně, hlavně do školy. A které magnetické pokusy žákům a studentům demonstrovat? Vyzkoušejte 5 jednoduchých pokusů v článku.

9) Pokus: Magnetická kapalina ferrofluid v lahvi s vodou. Co se stane?

Co se stane, když magnetickou kapalinu ferrofluid nalijete do lahve s vodou? Podívejte se na video, jak ferrofluid ve slané vodě reaguje na silný neodymový magnet. Udělejte si malý magnetický pokus a zjistěte, jak to dopadne.

8) Magnety v automobilech 1 – Kde všude v autě jsou?

Magnety v automobilech.
Magnety v automobilech.

V prvním díle seriálu Magnety v automobilech zjistíte, kde všude slouží v automobilech magnety a jakou funkci v autech mají. Spolu nahlédneme například pod čalounění, do motorů, pod plastové i jiné kryty.

7) Návod: Jak složit magnetickou stavebnici NeoCube do pěkné kostky

Máte magnetickou stavebnici NeoCube? Možná se vám nedaří složit 216 neodymových kuliček zpět do pěkné kostky. Proč vám to asi nejde a jak postupovat? Mrkněte na návod, jak NeoCube sestavit do kostky.

6) 6 triků pro mince a silné neodymové magnety. Vyzkoušejte

Triky s neodymovými magnety.
Triky s neodymovými magnety.

Jak se zabavit ve volných chvílích a překvapit přátele či rodinu? Vezměte do ruky silné neodymové magnety, několik mincí a vyzkoušejte pár magnetických triků.

5) Vyrobte si originální magnetický držák na nože

Magnetický držák na nože.
Magnetický držák na nože.

Kam v kuchyni uklidit nože, aby se netupily? Ohromte návštěvy držákem ze dřeva, na němž budou nože skoro levitovat. Přečtěte si návod, jak vyrobit magnetický držák nožů.

4) Magnetická úprava vody – funguje na tvrdost nebo ne?

Tvrdá voda je problémem mnoha dnešních domácností. Jak a čím vodu změkčit? Jednou z možností, jak se zbavit vodního kamene, je magnetická úprava vody. V článku se dozvíte, jak a zda vůbec magnetizace vody funguje, a co se s vodou při působení magnetu děje.

3) Magnetické otazníky 20: Je zlato magnetické? Jsou zvířata citlivá na magnetismus?

Jsou zvířata citlivá na magnetismus.
Jsou zvířata citlivá na magnetismus.

Je zlato magnetické? Jaké nejsilnější magnetické pole se lidem podařilo zatím vytvořit? Jsou živí tvorové citliví na magnetismus? Nalezněte odpovědi v seriálu o magnetických zajímavostech.

2) Magnetické pole Země: Co když póly změní polaritu?

Víte, že je zeměkoule obrovským magnetem? Zjistěte, jak funguje magnetické pole Země nebo co se na planetě stane, když dojde ke změně polarity magnetických pólů.

1) 20 nejoblíbenějších magnetických zlepšováků a vychytávek

Magnetické vychytávky.
Magnetické vychytávky.

Které ze článků s návody na magnetické zlepšováky, vychytávky pro domov, kancelář, dílnu i zahradu patřily v loňském roce k nejčtenějším? Podívejte se na 20 nejoblíbenějších.

Možná vám přijde také vhod 10 nejčtenějších článků o magnetech pro podnikání, výrobu a dílnu. Některé se vám mohou hodit i doma.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.