Magnetická tabule se hodí nejen do kanceláře, ale i do dětského pokoje. Na co ji mohou dítka využít? Zjistěte, z čeho magnetickou nástěnku pro děti vytvořit a které magnety jsou na tabuli vhodné.

Z čeho magnetickou nástěnku pro děti vytvořit?

Magnetickou nástěnku vytvoříte snadno. Na trhu je k sehnání několik typů pokovených fólií, které přilepíte na stěnu. Záleží na tom, jakou barvu a rozměr preferujete. Kovové fólie můžete popsat fixy na whiteboard. V případě potřeby pak nakreslené obrázky či nápisy jednoduše setřete.

Pozor: Sehnat můžete magnetické fólie nebo pokovené. Ty magnetické se pro výrobu magnetické tabule či nástěnky vůbec nehodí. Jsou určené k tomu, že je přicvaknete třeba na karoserii auta. Pro vytvoření magnetické tabule jsou vhodné pouze pokovené fólie. Magnety na nich dobře drží.

Všechny níže uvedené kovové fólie pro magnetické tabule můžete stříhat nůžkami a upravit tak na potřebný rozměr. K dispozici jsou:

1) Bílá pokovená samolepicí fólie – přední strana fólie je leskle bílá a popisovací, zadní strana, kterou nalepíte na stěnu, má barvu černou. Seženete ji v několika velikostech:

Bílá pokovená fólie.
Bílá pokovená fólie.

a) Bílá samolepicí popisovací pokovená fólie na magnetické nástěnkyo formátu 100 × 62 cm a tloušťce 0,85 mm 

b) Bílá samolepicí popisovací pokovená fólie na magnetické tabule formátu 120 × 90 cm a tloušťce 0,5 mm

c) Bílá samolepicí pokovená fólie na magnetickou nástěnku o formátu 120 × 100 cm a tloušťce 0,5 mm

2) Bílá pokovená samolepicí fólie s pěnovým lepidlem – fólie má rovněž bílou barvu a je popisovatelná, formát 100 × 60 cm a tloušťku 0,85 mm. Její výhodou je, že má vrstvu měkkého pěnového lepidla, které dobře drží na nerovném povrchu. Je tedy vhodná i do starších domů s hrubší zdí.

3) Černá pokovená samolepicí fólie na magnetické tabule – tato fólie má černou matnou barvu, rozměr 120 × 100 cm a tloušťku 0,5 mm. Na tuto černou kovovou fólii můžete psát či malovat školními i barevnými křídami. I na ní magnety dobře drží.

Černá pokovená fólie.
Černá pokovená fólie.

4) Černá pokovená samolepicí fólie s pěnovým lepidlem – fólie má rovněž černou matnou barvu a je popisovatelná křídami. Má rozměr 100 × 60 cm a tloušťku 1 mm. Díky vrstvě měkkého pěnového lepidla je vhodná i na nerovné zdi. 

Černá pokovená fólie.
Černá pokovená fólie s pěnovým lepidlem.

K magnetické nástěnce se vám bude hodit magnetický držák na fixy nebo křídy – bílý, modrý, žlutý nebo oranžový. Držák přicvaknete na dveře ledničky nebo plechovou skříňku.

Držák na fixy.
Držák na fixy.

Na co mohou dítka nalepovací magnetickou tabuli využít?

Děti si na magnetickou nástěnku na zeď přicvaknou poznámky, školní rozvrh, fotografie, pohlednice, sběratelské karty, vzpomínkové vstupenky a jízdenky. Mohou si vyrobit magnetky z mušlí, korkových zátek, kamínků. Slečny si třeba vytvoří fotomagnetky z fotek, které v létě pořídily.

Magnetky z kamínků, zátek a lega.
Magnetky z kamínků, zátek a lega.
Fotomagnetky.
Fotomagnetky.
Dětská magnetická nástěnka.
Dětská magnetická nástěnka.

Magnetickou popisovací tabuli děti využijí i pro hru, například: 

Magnetické "Člověče, nezlob se!"
Magnetické „Člověče, nezlob se!“

Které magnety jsou na magnetickou tabuli vhodné?

Na magnetickou tabuli pro děti použijte barevné kancelářské magnety, například barevné magnetické figurky. Starším dětem se budou líbit barevné kotouče nebo válečky.

Barevné magnetické figurky.
Barevné magnetické figurky.

Kancelářské magnety obsahují neodymové magnety. I když jsou neodymové magnety malé, disponují větší magnetickou silou než feritové. Proto dětem vysvětlete, aby byly opatrné. Při secvaknutí magnetů k sobě si mohou skřípnout prsty.

Pozor, malým dětem silné magnety do rukou vůbec nepatří. Podívejte se, které magnety jsou vhodné k výrobě magnetek pro děti?

Hurá do výroby magnetické tabule na zeď, ať se dětem líbí.

Inspirujte se dalšími nápady na využití magnetů a fólií pro děti na blogu Magnetik.cz.