Co je takzvaný bagrovací fishing magnet? Magnet pro lovce pokladů, který má na sobě navíc závaží. Hledači pokladů jej využívají v místech, kde je měkké pískové, bahnité či jílovité dno. Díky větší hmotnosti se magnet „zabagruje“ do větší hloubky, čímž se zvýší šance na nález feromagnetického pokladu. Víte, že si takový nebo podobný magnet můžete i vyrobit? Zkuste návod v článku.

Při magnet fishingu hledají lovci pokladů různé feromagnetické předměty v řekách, rybnících, jezerech, ale i mořích či ve studnách. Hledáte poklady také?? Někdy se dostanete na místo, kde je dno vodní plochy příliš měkké a kovové poklady jsou přikryté nánosem bahna nebo písku. Vyplatí se lovit v takových vodách? 

Může se hodit: Desatero etiky magnetického rybáře.

Magnet se závažím, takzvaný bagrovací magnet, je těžší než standardní fishing magnet. Díky své vyšší hmotnosti se na měkkém dně dostane hlouběji a do písku nebo bláta se zaboří. Jen budete asi muset při tahání lana s magnetem se závažím trochu více zabrat.

Vyrobte si vlastní bagrovací magnet, občas se hodí každému magnet fisherovi. Podívejte se, jak na to.

Co budete k výrobě fishing magnetu se závažím potřebovat

1) Magnetický úchyt KRP-60

Magnet v ocelovém pouzdře KRP-60 bývá součástí některých magnetů na magnet fishing. Disponuje magnetickou silou 135 kg, má průměr 60 mm a hmotnost 250 g. Uprostřed úchytu je prohlubeň pro šroub se zápustnou hlavou M8.

Magnetický úchyt KRP 60
Magnetický úchyt KRP 60.

2) Závaží

Vyberte závaží o hmotnosti okolo 500  g. Může být buď z oceli, betonu nebo jiného těžkého materiálu. Mělo by mít shodný průměr jako výše uvedený magnet, uprostřed otvor pro upevnění a optimálně vrchní stranu kónicky zaoblenou, aby se ve vodě o nic nezaseklo. Řešením může být si takové závaží odlít z betonu, například do rozměrově shodné PET lahve. Stačit bude i betonová směs z hobbymarketu.

3) Šroub se zápustnou hlavou M8

V železářství nebo hobby marketu seženete zápustný šroub M8, pomocí kterého spojíte všechny díly bagrovacího magnetu dohromady. Než vyrazíte do obchodu, je potřeba díly naskládat na sebe – magnet, závaží, podložku, ocelové oko a změřit výšku, kterou potřebujete vědět pro správnou volbu délky šroubu. 

4) Matka s okem M8 a podložka

Matka s okem s průměrem závitu M8. Na závěr zakupte ještě ocelovou podložku, kterou vložíte mezi závaží a ocelové oko. Může se hodit také kontramatice pro zafixování, anebo závitový zámek.

Jak sestavit bagrovací fishing magnet

Na zápustný šroub nasaďte díly v tomto pořadí – magnet, závaží, podložka či kontramatice, ocelové nosné oko. Vše k sobě dotáhněte, ale ne extrémní silou, aby nedošlo k poškození závaži nebo magnetu.

„Bagrovací“ magnet pro lovce pokladů v mělkých vodách s měkkým dnem
„Bagrovací“ magnet pro lovce pokladů v mělkých vodách s měkkým dnem.

Speciální magnet pro lovce pokladů se závažím je hotový, teď už stačí přivázat jej na nosné lano pevným uzlem a vyrazit do terénu k vodě.

Čtěte také: Magnet fishing 31: Jak zvýšit šanci na poklad? Vyrobte si monstr magnet

Objevte další zajímavosti o magnet fishingu a hurá na lov!