Magnetické kapsy a rámečky jsou ideálními pomůckami pro efektivní prezentaci a organizaci informací. Jsou navržené tak, aby bezpečně držely dokumenty, poznámky, fotky a jiné papírové materiály na magnetických površích, jako jsou tabule nebo kovové stěny. Ale existují i magnetické kapsy pro nemagnetické povrchy, určené například na sklo dveří. Díky jejich variabilitě a snadnému použití poslouží na mnoha místech, od domácností přes školy až po profesionální prostředí podnikání a výroby, jako jsou kanceláře, gastro provozy, restaurace, hotely, sklady a obchody.

3 typy magnetických kapes, různé barvy i formáty

K dispozici je několik typů magnetických kapes.

Magnetické kapsy a rámečky s ochranou fólií v rámečku jsou vyrobené z průhledné, odolné fólie, která chrání obsah před prachem, nečistotami a vlhkostí, a plastového rámečku. Rámečky jsou dostupné ve více barvách, což umožňuje snadnou identifikaci a organizaci dokumentů. Díky široké škále velikostí do nich můžete vložit tiskoviny formátů A5, A4, A3 i jiné. Do kapes tak snadno vsunete různé typy dokumentů, od malých poznámek až po plakáty.

Různé barvy magnetických rámečků
Různé barvy magnetických rámečků.

Magnetické kapsy s ochrannou fólií jsou dostupné v různých barevných provedeních, modré, zelené, červené, žluté, černé barvě pro lepší organizaci a vizuální rozlišení dokumentů.

Magnetické rámečky bez ochranné fólie se hodí pro situace, kdy je potřeba do dokumentů často zapisovat či aktualizovat informace bez nutnosti jejich vyjímání. Tyto rámečky udržují dokumenty přístupné a snadno manipulovatelné, zatímco stále zajišťují stabilní a bezpečnou prezentaci.

Magnetické kapsy s výřezem na zapisování do dokumentu
Magnetické kapsy s výřezem na zapisování do dokumentu.

Jak fungují samolepicí magnetické kapsy na sklo i stěnu

Samolepicí magnetické kapsy fungují na principu kombinace magnetické fólie a samolepicí vrstvy. Toto inovativní řešení umožňuje snadné přilepení kapsy na různé typy nemagnetických povrchů, na dřevo, sklo či stěny, a to bez nutnosti použití dalších nástrojů nebo vrtání. Po nalepení do nich vložíte tiskovinu podobně jako u jiných typů magnetických kapes. Kapsy udržují dokumenty v bezpečí a zároveň zajišťují snadnou výměnu obsahu.

Samolepicí magnetická kapsa vhodná i na sklo či stěnu
Samolepicí magnetická kapsa vhodná i na sklo či stěnu.

Nalepovací magnetické kapsy na nemagnetické povrchy jsou unikátní tím, že je můžete nalepit na širokou škálu nemagnetických povrchů, a to díky zadní straně se samolepicí vrstvou. Jde o flexibilní řešení pro umístění informací nebo dekorací v místech i bez nosných kovových povrchů.

Samolepicí kapsy jsou oboustranně transparentní, což umožňuje viditelnost z obou stran, například při nalepení na skleněné dveře restaurace nebo kanceláře. Tato vlastnost je užitečná pro oboustranné prezentace, kde je důležité, aby byl obsah viditelný z obou stran skleněného či jiného průhledného materiálu.

Samolepicí kapsy určené pro nemagnetické povrchy mají rámečky ve více barvách, bílé, černé a stříbrné, dostupné ve formátech A5, A4, A3 pro široké možnosti použití a estetického sladění s různými interiéry.

Vložený dokument v ochranných magnetických kapsách zůstává plně viditelný a není zakrytý rámečkem. Celý obsah je snadno čitelný.

Magnetická kapsa se žluto-černým výstražným rámečkem
Magnetická kapsa se žluto-černým výstražným rámečkem.

Praktické použití magnetických kapes a rámečků

Magnetické kapsy a rámečky mají široké využití v domácnostech, kde slouží k organizaci rodinných fotek, poznámek nebo dětských kreseb. 

V obchodech a skladech pomáhají s označením a prezentací informací pro zákazníky. 

Magnetické kapsy obsahují ochrannou průhlednou fólii
Magnetické kapsy obsahují ochrannou průhlednou fólii.

Ve školách učitelé využívají kapsy pro rozvrhy hodin a umístění návodů. V restauracích je používají k vystavení denního menu pro hosty.

Magnetické rámečky a kapsy jsou efektivním řešením k zobrazení a ochraně různých dokumentů.

10 tipů, jak využít magnetické kapsy

Přinášíme 10 tipů, kde a jak můžete magnetické kapsy využít k zefektivnění svého pracovního i osobního života.

Samolepicí magnetická kapsa na dveřích restaurace
Samolepicí magnetická kapsa na dveřích restaurace.
  1. Přicvakněte kapsu na lednici pro poznámky a recepty.
  2. V kanceláři se hodí na statistiky, grafy a plány umístěné na magnetické tabuli.
  3. Na výrobních linkách v nich prezentujte pracovní postupy.
  4. Ve skladech jsou magnetické kapsy dobré k označení regálů.
  5. Do učebny se magnetický rámeček hodí pro rozvrhy a oznámení.
  6. V restauracích může magnetická kapsa pojmout denní menu, happy hour nabídku.
  7. Do obchodů jsou kapsy vhodné pro akční letáky a info o slevách.
  8. V domácí dílně je využijete na návody a plány, přicvaknuté na boku plechové skříně.
  9. Pro úklidové služby se hodí rámečky bez ochranné fólie na zápis provedených úklidů a harmonogramy služeb.
  10. Na vchodových dveřích může samolepicí kapsa nést informace o provozní době.
K dispozici je více rozměrů magnetických kapes
K dispozici je více rozměrů magnetických kapes.

Výhody a univerzální využití magnetických kapes

Magnetické kapsy a rámečky představují inovativní řešení pro organizaci a prezentaci informací. Díky široké nabídce velikostí a typů, snadné manipulaci a výměně obsahu se staly oblíbenou pomůckou v mnoha odvětvích. Jejich variabilita a efektivita přináší uživatelům pohodlí a usnadňuje každodenní práci.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.