Potřebujete umístit leták, nabídku, prezentaci v magnetickém rámečku na nemagnetický povrch? Existují magnetické kapsy i na nemagnetické povrchy. Jak je to ale možné, jak fungují a které typy jsou k dispozici? Podívejte se.

Jak fungují samolepicí magnetické kapsy

Samolepicí magnetická kapsa má na přední straně transparentní, matnou, lehce  strukturovanou fólii, jež chrání vložený dokument před nečistotami a prachem. Obě strany průhledné fólie u sebe drží pomocí magnetického rámečku. Zadní strana je samolepicí.

Otevřená samolepicí magnetická kapsa
Otevřená samolepicí magnetická kapsa.

Magnetickou kapsu používají podnikatelé nebo ve společnostech či gastro podnicích pro vkládání tištěných reklamních nebo informačních sdělení. Nejčastěji v prodejnách, skladech, provozech i veletrzích. Využití mají také v domácnosti.

Po obvodu kapsy je magnetická fólie
Po obvodu kapsy je magnetická fólie.

Všechny kapsy můžete připevnit na výšku i na šířku. Barevný rámeček je možné popsat popisovačem na bílé tabule.

Tip: Zjistěte, které magnetické kapsy a rámečky jsou vhodné na feromagnetické povrchy.

Jak samolepicí kapsu připevnit k povrchu? 

Po obvodu zadní strany je samolepicí kovová páska, díky které kapsu přilepíte na hladký nemagnetický povrch – sklo, dřevo, zeď. Avšak po pozdějším sejmutí ze zdi může dojít k odstranění kusu omítky. Přilepte ji například na okno, prosklené či dřevěné dveře, výlohu prodejny.

Před přilepením nalepovací kapsy by měl být povrch suchý a čistý, aby samolepicí páska dobře přilnula. Odstraňte ochrannou fólii na zadní straně kapsy a na chvíli pevně přitlačte k povrchu, aby se lepicí vrstva správně aktivovala.

Které typy nalepovacích magnetických kapes existují?

V nabídce jsou magnetické kapsy pro formát papíru A5, A4 nebo A3. Vyberete si z několika barev rámečku – bílé, černé, stříbrné. Šířka rámečku je 15 mm. Vložený papír či leták uvedených formátů rámeček nezakrývá, je tak vidět celý.

Samolepicí magnetická kapsa v restauraci
Samolepicí magnetická kapsa v restauraci.

Oboustranně průhledné po nalepení

Velkou výhodou magnetických kapes je průhlednost přední i zadní strany zakrývací fólie. Pokud je nalepíte na skleněnou výplň dveří, bude vložený leták či nabídka vidět zvenku i zevnitř. Kapsa bude zároveň ochráněná před nepříznivými vlivy počasí i nenechavci.

Pár příkladů, jak samolepicí magnetickou kapsu využít

  • Provozujete restauraci? Použijte samolepicí stříbrné magnetické kapsy k vystavení denního menu.
  • Přilepte magnetickou kapsu na skleněné nebo dřevěné dveře v kanceláři a vložte rozpis pracovní doby, návštěvních hodin či seznam zaměstnanců v dané kanceláři. 
  • V úklidových firmách připevňují samolepicí kapsu na obklady na toaletách a pracovníci do tabulky zapisují dny a časy úklidu.
Magnetickou kapsu lze využít pro vložení návodů
Magnetickou kapsu lze využít pro vložení návodů.
  • Pracovníci obchodních řetězců vkládají do samolepicích magnetických kapes například návody na správné mytí rukou blízko umyvadel na toaletách nebo jiné informace.
  • Doma A5 nalepovací kapsy třeba využijete k vystavení dětských obrázků, fotografií, pohlednic. Děti je mohou přilepit na šatní skříň, komodu a vyzdobit dětský pokoj. Jejich výhodou je možnost snadné a rychlé obměny vloženého obsahu.

Může se hodit: Označujte barevně. Na co se vám hodí barevné magnetické pásky?

Objevte i další nápady na využití magnetických fólií na blogu Magnetik.cz.