Co je ke čtení a vyzkoušení v rubrice Magnety doma? Návody, postupy, rady, tipy, jak využít magnety v každodenním životě, jak si z nich vytvořit jednoduché pomůcky a vychytávky. Podívejte se na výběr magnetických zlepšováků.

Jak si vyrobit magnetický držák na nože

Magnetický držák na kuchyňské nože
Magnetický držák na kuchyňské nože.

Magnetický držák nožů je užitečným vylepšením do kuchyně. Udržuje nože na jednom místě hezky v bezpečí a přitom na očích. Magnetickou lištu na nože nainstalujete na stěnu nebo třeba na bok kuchyňské skříňky. Buď si můžete pořídit hotový, třeba ručně vyráběný magnetický držák na nože ze dřeva českých lesů, anebo vyrobit svůj držák nožů. Návod v článku.

Spona s magnety na závěsy i k sepnutí záclon za pár minut

Spona s magnety na závěsy
Spona s magnety na závěsy.

Magnetická sponka na závěsy i záclony je řešením, pokud nechcete používat klasické volně pověšené závěsy nebo uvazovat záclonové koule. Magnetickou sponku omotáte okolo závěsu a secvaknete. Je vyrobená ze stuhy a pár magnetů a máte ji vytvořenou za pár minut. Secvakněte závěsy magnetem.

Vytvořte si magnetickou šperkovnici

Magnetická šperkovnice
Magnetická šperkovnice.

Magnetický držák na bižuterii a šperky je udrží přehledně, bez zamotání do sebe. Vyrobíte si jej z kusu plechu a potahové tkaniny. Pak už stačí jen přimontovat na stěnu. Anebo magnetickou šperkovnici opřete vedle umyvadla v koupelně.

Magnetický úchyt na klíče – jak na něj?

Magnetický držák na klíče je užitečným zlepšovákem do předsíně nebo tam, kde skladujete klíče. Může být i skrytý. Jak na něj? Kruhový nebo jiný magnet s otvorem, případně odolnější magnetický úchyt, připevněte na stěnu nebo třeba spodní stranu barového pultu. Místo šroubování tam můžete nalepit magnetický kotouč. Cvak. A klíče jsou na svém místě.

Vyrobte si magnetický držák na nářadí

Magnetický držák nářadí
Magnetický držák nářadí.

Magnetický držák na nářadí umožňuje udržovat nástroje pohromadě a snadno dostupné. Držáky nainstalujete třeba na stěnu v pracovně, dílně, garáži. Lze na ně pověsit různé nástroje, jako jsou menší kladívka, šroubováky, kleště, klíče. Vyrobte si držák s magnety z magnetických úchytů a ocelového profilu.

Jak na magnetický organizér na kabely a nabíjecí šňůry

Kabely přichycené ke stolu magnety
Kabely přichycené ke stolu magnety.

Magnetický držák kabelů umožňuje udržovat běžnou změť kabelů a nabíjecích šňůr v pořádku, mít je snadno dostupné, nezamotané. Umístit jej můžete například na bok pracovního stolu. Stačí přilepit kulatý magnet.

Vytvořte si doma magnetickou nástěnku

Magnetická barva
Magnetická barva.

Dá se pomocí magnetické barvy vytvořit magnetická nástěnka? Ano! Vyzkoušejte postup v článku, kde radíme, jak připravit podklad i kterak s barvou pracovat. Hurá na věc.

11 tipů pro využití magnetických háčků

Využití magnetických háčků a karabin
Využití magnetických háčků a karabin.

Magnetické háky nebo magnetické karabiny jsou užitečné pomůcky do každé domácnosti. Využít je můžete v kuchyni, koupelně, obýváku i všude jinde. Zjistěte, jaké mají magnetické háčky výhody a kam je nacvaknout.

Polička na kořenky? Vyrobte si magnetické kořenky na zeď či lednici

Magnetické kořenky
Magnetické kořenky.

Police pro kořenky zabírají dost místa. Tip? Vytvořte si magnetické kořenky, které lze snadno připevnit na bok ledničky nebo na spodní stranu poličky. Vyrobíte si je během několika minut, je k tomu potřeba jen trocha náčiní. Postup na magnetické kořenky zde.

Vyzkoušejte i další magnetické návody v rubrice o využití síly magnetů.