Která témata a články o magnetech patřily za poslední polovinu roku mezi nejčtenější? Co čtenáře nejvíce zajímá? Podívejte se na přehled 10 nejžádanějších článků v první polovině roku 2021, řadíme je vzestupně podle čtenosti.

10. Co jsou a na co se hodí magnetické kotouče

Využití magnetických kotoučů.
Využití magnetických kotoučů.

Co jsou magnetické kotouče, z čeho jsou tyto neodymové magnety vyrobené? Zjistěte, které typy neodymových kotoučových magnetů existují a na co se vám mohou hodit.

9. Magnety v automobilech: Máte dobře zavřené dveře auta?

Staré automobily kontrolky na špatně zavřené dveře neměly. Nová vozidla už uzavření dveří hlídají. Pokud zavřete špatně, svítí na palubní desce řidiče nebo displeji kontrolka. Zjistěte, jak bezpečnostní systém uzavření dveří funguje, na co a kde jsou v něm ukryté magnety.

8. Deset nejčtenějších článků o magnetech pro podnikání za poslední rok

Které ze článků o magnetech v podnikání patřily v roce 2020 k nejčtenějším? Podívejte se na 10 nejoblíbenějších, třeba najdete inspiraci pro využití magnetů i ve svém podnikání.

7. Magnet fishing: Proč magnetičtí rybáři používají závitový zámek?

Závitový zámek na magnet fishing.
Závitový zámek na magnet fishing.

K čemu lovci pokladů pomocí silných magnetů využívají tekutý závitový zámek neboli závitový uzávěr, Threadlock? Někteří magnetic fisheři jej používají, aby předešli ztrátě magnetu, který by se mohl časem povolit a vyšroubovat ze závitu nosného oka. Podívejte se, které typy lepidla Threadlock existují a jak s ním pracovat.

6. Magnetické otazníky: Je rozdíl mezi gravitací a magnetismem? Lze oddělit póly magnetu?

Zvýší se magnetická síla při spojení dvou magnetů? Jaký je rozdíl mezi gravitační a magnetickou silou? Dají se oddělit magnetické póly magnetu? Odhalte odpovědi na další magnetické otázky ve 26. díle seriálu Magnetické otazníky.

5. Magnety v automobilech: Existuje magnetický motor?

Pokud je magnetická síla schopna uvést předměty do pohybu, existuje i magnetický motor? Jestliže ano, proč ještě není zabudovaný v automobilech? Čtěte dál a podívejte se na typy a možnosti magnetických motorů.

4. Magnetické mini triky: Jak demagnetizovat šroubovák

Jak demagnetizovat šroubovák.
Jak demagnetizovat šroubovák.

Pokud kovový šroubovák přiblížíte k silnému magnetu, zmagnetizuje se. Jak jej zase demagnetizovat? Zjistěte, jaké jsou možnosti odmagnetování kovových předmětů.

3. Magnety v automobilech: 40× Hallův snímač v autě. K čemu je?

Použití magnetů v autech čtenáře, zdá se, docela baví. Do výběru deseti hodně čtených témat za poslední půlrok se dostalo hned několik dílů magnetického automotive seriálu, a toto je další z nich.

Co jsou Hallovy snímače, k čemu v automobilech slouží a co mají společného s magnety? Jedná se o zařízení či součástky, které snímají magnetické pole. Fungují podle principu Hallova jevu. V autě je najdete na mnoha místech, mají důležitou funkci pro bezpečnost řidiče a posádky. Přečtěte si v článku o Hallových snímačích více.

2. Magnet fishing: Dají se silným magnetem z vody vytáhnout mince, zlato a stříbro?

Které drahé kovy se dají se silným magnetem z hlubin vylovit? Jde to vůbec? A co mince? Zjistěte, zda se k fishing magnetu přichytí zlato, stříbro nebo mince.

1. Magnety v automobilech: Jak magnetem poznat svařované auto

Jak poznat pomocí magnetu kradené auto.
Jak poznat pomocí magnetu kradené auto.

Kupujete ojeté auto? I když je zánovní, může být kradené. Zloději používají stále pokročilejší techniky zcizení aut a jejich znovuzařazení do oběhu. Anebo může být automobil bouraný. Podívejte se, jak zjistit sváry či trhliny na karoserii pomocí magnetů.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.