Která témata, zaměřená na využití silných magnetů ve výrobě, reklamě, propagaci, obchodu a podnikání návštěvníky našeho blogu v posledním roce zajímala nejvíce? V článku najdete přehled těch nejoblíbenějších, řadíme je vzestupně.

12) Tipy našich zákazníků: Magnetický držák nožů, mečů a dýk v obchodě

Jak v obchodě se zbraněmi hezky prezentuje nabídku nožů, dýk, mečů a dalších zbraní jeden z našich zákazníků? Podívejte se a vytvořte si také magnetickou prezentační plochu. Pomocí neodymovým magnetům se k ní dají přicvaknout cenné kousky a zboží. Je to rychlé a docela jednoduché.

11) Jak upínat obrobky a součástky ve výrobě pomocí magnetických upínačů

Magnetické upínače jsou určené k upnutí feromagnetických obrobků, které je potřeba brousit, frézovat, leštit nebo jinak obrábět. Využívají je firmy ve strojírenském průmyslu. Podívejte se, jak magnetické upínače vypadají a pro které účely se hodí.

10) Na co slouží zemnicí svařovací magnety

Běžná zemnicí svorka při svařování elektrickým obloukem může být znečištěná, zrezivělá a špatně držet. Pro nejlepší uzemnění je třeba, aby svorka na obloukové svařování pevně držela a nehýbala se. Ideálním řešením jsou magnetické uzemňovací svorky. V článku se dozvíte, jak fungují svařovací magnety a které typy existují.

9) Břemenové magnety: v čem jsou lepší než jiné způsoby zvedání břemen?

Břemenové permanentní magnety jsou moderním způsobem, jak zvedat těžká břemena ve výrobě, průmyslu, skladech. V čem je jejich používání lepší než jiné způsoby zvedání břemen a materiálu? Zjistěte největší výhody břemenových magnetů.

8) Neodymové zapouzdřené magnety – ideální do exteriéru a vlhka

Standardní poniklované neodymové magnety mohou působením vlhkosti časem korodovat. Do venkovního prostředí a vlhka se mnohem více hodí magnety zapouzdřené v plastu. Jsou voděodolné, vyberete si z několika typů a barev. Podívejte se, jaké výhody mají pogumované či poplastované magnety a kde všude je využijete.

7) Jak v galerii na stěnu připevnit díla pomocí magnetů

Provozujete galerii, pořádáte výstavy? Anebo malujete, fotografujete a chcete připevnit tvorbu na stěnu? Inspirujte se, jak pomocí neodymových magnetů pověsit nejen v galerii na stěnu obrazy či jiná umělecká díla.

6) Využíváte neodymové magnety s otvorem na šroub? Kdy se hodí a na co dát pozor?

Kotoučové a kvádrové magnety mohou mít otvor na šroub se zápustnou hlavou. Jsou vhodné do domácnosti, dílny, využívají je také obchodníci v prodejnách nebo výrobci propagačních materiálů. Co vše lze šroubovacími magnety připevnit a na co si dát při jejich používání pozor? Čtěte dál.

5) 13 typů povrchových úprav a ochranných vrstev magnetů

Neodymové magnety jsou v současnosti nejsilnější běžně dostupné permanentní magnety. Udrží mnohonásobek své hmotnosti, ale jsou docela křehké a při působení vnějších vlivů mohou korodovat. Proto je výrobci opatřují ochrannou vrstvou. Které způsoby povrchové úpravy neodymových magnetů existují a čím se liší?

4) Kde a jak využít magnetické úchyty s prohlubní pro šroub

Magnetické úchyty s otvorem patří mezi nejpoužívanější. Tvoří je silný neodymový magnet, navíc zapouzdřený v odolné oceli. Využívají je ve firmách, galeriích, řemeslníci ve výrobě i v reklamních agenturách. Díky prohlubni pro šroub je snadno někam přišroubujete a vyrobíte si například magnetický držák nářadí, lištu na plakáty a obrazy. Zjistěte, které typy magnetických úchytů existují, čím se liší od běžných magnetů s otvorem, a na co se vám mohou být užitečné.

3) Kancelářské magnety – k čemu se hodí v kanceláři i doma?

Kancelářské magnety jsou malé neodymové magnety ukryté v barevném plastovém nebo ocelovém pouzdře. Hodí se nejen do kanceláře, ale i do obchodu, dílny a domácnosti. K jakým účelům se vám mohou hodit kancelářské magnety? Podívejte se, které typy jsou na trhu a co všechno i kam s nimi přicvaknete.

2) 10 nejčtenějších článků o magnetech pro podnikání

Podnikáte? Pak se vám budou hodit články o magnetech v podnikání za předchozí rok, které byly mezi čtenáři našeho blogu nejoblíbenější.

1) K čemu slouží v automobilu Hallův snímač

Co jsou Hallovy snímače, k čemu v automobilech slouží a co mají společného s magnety? Jedná se o zařízení či součástky, které snímají magnetické pole. Fungují podle principu Hallova jevu. V autě je najdete na mnoha místech, mají důležitou funkci pro bezpečnost řidiče a posádky. Zjistěte v článku o Hallových snímačích více.

Pokud vás články zaujaly, prohlédněte si další témata o využití neodymových magnetů doma a v hobby, která nejvíce zaujala návštěvníky našeho blogu v roce 2021.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.