Jaká témata, zaměřená na využití silných magnetů v domácnosti, pro hobby a volný čas, návštěvníky blogu v posledním roce zajímala nejvíce? Podívejte se na přehled, články jsou řazené vzestupně podle čtenosti.

11) 5 dárků s magnety pro kreativní ženy

Magnetické dárky pro děti.
Magnetické dárky pro děti.

Máte doma manželku, přítelkyni, maminku i dceru, co rády tvoří? Inspirujte se tipy na magnetické dárky pro kreativní ženy. Udělejte jim radost třeba magnetickou páskou na fotky, barevnou fólií nebo magnetickým zapínáním šperků.

10) Magnetické mini triky: Vyrobte si mini sběrač, uspořte místo na stole, vyčistěte demižon

Jak vyčistit demižon pomocí magnetů.
Jak vyčistit demižon pomocí magnetů.

Jak využít silné magnety pro magnetické zlepšováky? Vyrobte si mini sběrač na rozsypané kovové drobnosti, zkuste snadno vyčistit láhev s úzkým hrdlem. Stačí vám k tomu silný neodymový kotouč a houbička na nádobí.

9) Neodymové magnety: Kde všude využijete magnetické kostky a kostičky

Využití kostkových magnetů.
Využití kostkových magnetů.

Jak vypadají magnetické kostky a k čemu se hodí? Připněte pomocí magnetů letáčky, připevněte ubrus, závěsy nebo si vyrobte magnetický separátor. Podívejte se na tipy pro využití kostkových magnetů pro firmu, zahradu i domov.

8) Kde všude využijete neodymové kvádrové magnety?

Využití kvádrových magnetů.
Využití kvádrových magnetů.

Jak vypadají magnetické kvádry a z čeho jsou vyrobené? Existuje několik typů, například samolepicí magnetické kvádry, magnetický úchyt s otvorem na šroub i odolnější magnety zapouzdřené v ocelovém pouzdře. Zjistěte, k čemu se vám kvádrové magnety hodí.

7) Sbíráte mince? Vyrobte si magnetický tester stříbrných mincí

Vyrobte si magnetický tester stříbrných mincí. Pomocí testeru zjistíte, zda je stříbrná mince opravdu ze stříbra nebo se jedná o falzifikát. Podívejte se, jak magnetický tester mincí funguje i jak si jej vyrobit.

6) Magnet fishing: 8 tipů, jak odstranit rez, korozi z kovových předmětů

Jak odstranit rez z kovových předmětů.
Jak odstranit rez z kovových předmětů.

Většina z vody vytažených předmětů je zkorodovaná, rezavá. Jaké jsou možnosti pro odstranění rzi z magnetických úlovků? Vyzkoušejte ocelový kartáč, ocet, kyselinu citronovou nebo Coca-Colu. Podívejte se na 8 způsobů, jak a čím odstranit rez.

5) Co jsou a na co se hodí neodymové kotouče?

Co jsou neodymové magnety – magnetické kotouče, z čeho jsou vyrobené? Jsou vhodné například jako zavírání krabiček, doma je využijete k připevnění poznámek, obrázků, automobilové firmy je zabudovávají do aut a v reklamních agenturách pomocí těchto magnetů připevňují reklamy. Zjistěte, které typy neodymových kotoučových magnetů existují a na co dalšího se vám mohou hodit.

4) Magnetické otazníky: Kde leží magnetický sever? Proč na některé nerez oceli drží magnety? A fungují magnety ve vesmíru?

Fungují magnety ve vesmíru?
Fungují magnety ve vesmíru?

Jaký je rozdíl mezi magnetickým severem a skutečným či zeměpisným severem, kde leží? Fungují magnety i ve vesmíru? Proč na nerezové oceli nedrží magnety, ale na některé ano? Odhalte odpovědi na magnetické otázky ve dalším díle seriálu.

3) Magnetické mini triky: Jak demagnetizovat šroubovák

Jak demagnetizovat šroubovák.
Jak demagnetizovat šroubovák.

Pokud kovový šroubovák přiblížíte k silnému magnetu, zmagnetizuje se. Stane se magnetem a přitahuje k sobě další feromagnetické kovy z oceli a železa. Jak jej zase demagnetizovat? Podívejte se, jaké jsou možnosti odmagnetování kovových předmětů.

2) Magnet fishing: Dají se silným magnetem z vody vytáhnout mince, zlato a stříbro?

Které drahé kovy se dají se silným magnetem z hlubin vylovit? V článku se dozvíte, zda se k fishing magnetu přichytí zlato, stříbro, platina, palladium a které mince jsou feromagnetické.

1) Magnety v automobilech: Jak magnetem poznat svařované auto

Jak magnetem poznat svařované auto.
Jak magnetem poznat svařované auto.

Kupujete ojeté auto? I když je zánovní, může být kradené. Zloději používají stále pokročilejší techniky zcizení aut a jejich znovuzařazení do oběhu. Anebo může být automobil bouraný. Odhalovat kradená a bouraná auta pomáhá známá technika a silné magnety. Podívejte se, jak poznat zásah do karoserie pomocí magnetů.

Sledujte další magnetické zajímavosti na blogu Magnetik.cz.