O čem je rubrika Magnet fishing, co v ní najdete, na která témata se zaměřujeme? Zjistěte, co to magnetický rybolov bez ryb vlastně je a které tipy vyzkoušet.

V rubrice věnované magnet fishingu se věnujeme této novodobé a netradiční zábavě u vody. Co je magnet fishing?

Magnet fishing – dobrodružství u vody se silným magnetem

Název zábavy, v překladu znamenající něco jako „magnetický rybolov“ či „magnetický lov“, označuje hledání pokladů pomocí extra silného neodymového magnetu a pevného lana v hlubinách rybníků, jezer, řek i městských stok.

Jakou výbavu pro lovce pokladů?

Jaká základní výbava na magnetic fishing je potřeba? Hodí se zejména k tomu určený silný neodymový magnet s nosným okem v ocelovém pouzdře a vysoce pevné lano. Dále také využijete ochranné rukavice, plastový kbelík na úlovky či antibakteriální na ruce. Je dobré si po každé hledací akci očistit ruce, kdoví, co v těch vodách všechno je.

Mezi výbavu pro pokročilejší lovce pokladů se řadí například ochranný kužel na magnet nebo ocelový hák na vytažení hodně těžkých předmětů z vody.

Jaký magnet na magnet fishing vybrat a co je závitový zámek

Jednostranný a oboustranný fishing magnet.
Jednostranný a oboustranný fishing magnet.

Který magnet na magnet fishing vybrat? Existují magnety jednostranné s nosným okem nahoře, anebo oboustranné se dvěma magnetickými plochami, ke kterým můžete přišroubovat tažné oko i z boku a magnet pak lépe táhnout po dně.

Aby se oko z magnetu nevyšroubovalo, používají někteří magnetičtí lovci závitový zámek.

Důležité je složení a pevnost lana

Osmičkový uzel na fishing magnetu.
Osmičkový uzel na fishing magnetu.

Neméně důležitý je rovněž výběr správného lana na magnet fishing. Vhodná jsou lana statická, která nepruží, horolezecká se na hledání pokladů nehodí. 

Lano je třeba k oku magnetu uvázat pevným uzlem. Hodně pevný je například osmičkový uzel nebo další uzly na přivázání magnetu.

Na co při hledání pokladů pozor?

Magnet fishing u řeky Jizery.
Magnet fishing u řeky Jizery.

Před tím, než se vydáte do terénu na lov pokladů, doporučujeme se seznámit se základními bezpečnostními radami, ale i s legislativou a pravidly týkajícími se magnet fishingu.

Budete pak vědět, jak postupovat, když z vodní hlubiny vylovíte třeba schránku plnou historických mincí nebo ze dna rybníka vytáhnete starou munici.

Rozumné je znát rovněž neoficiální desatero etiky magnetického rybáře.

Zajímavé nálezy ve vodě: Brnění rytíře i Harley

Abychom vás trošku navnadili, připojujeme ukázku 7 zajímavých nálezů při magnet fishingu. Zajímavé je rovněž z vody vytáhnout brnění rytíře nebo dokonce Harleye.

Dá se magnetem najít zlato? A jak vlastně začít?

Magnet fishing u řeky pod jezem.
Magnet fishing u řeky pod jezem.

Mezi časté dotazy patří, jestli se dá magnetem najít i stříbro nebo zlato.

Jak vlastně s hledáním pokladů pomocí silného magnetu začít? Když už máte výbavu, pro začátek vyzkoušejte 3+1 techniky hledání pokladů magnetem.

Kde hledat poklady magnetem a jak je ošetřit

Obří fishing magnet sestavený ze 3 magnetů.
Obří fishing magnet sestavený ze 3 magnetů.

Než někam vyrazíte, je třeba vědět, kam. Pomohou vám tipy, jak najít místo na magnet fishing.

Povedlo se vám pomocí magnetu najít nějaký zajímavý nález? Pokud na dně ležel dlouho, pak se třeba bude hodit pár rad, jak z pokladu odstranit rez.

A na závěr něco pro pokročilé fajnšmekry: návod na monstr magnet.

Hurá k vodě za poklady!

Sledujte další magnetické tipy o magnet fishingu na blogu Magnetik.